Koşu Bantlarında Erimeyin Ey İnsanlar

Koşu Bantlarında Erimeyin Ey İnsanlar

Bir mevtanın hangi yol üzere öldüğünü düşündüğüm zaman, “Kişi hangi hal üzere, hangi yolda yaşıyorsa, o yolda öleceği..” prensibini hatırlıyorum.

İslam’ın bizlere verdiği bu prensip, hiç şüphesiz ki doğru, dosdoğru bir prensiptir. Kişi hangi yolda yürüyorsa, o yolda ölecektir. 

Verilen haberlere göre bu mevta, Çankaya köşkündeki “Koşu Bantı” üzerinde yürürken fenalaşmış ve kurtulamayarak ölmüştü.

“Koşu Bantı”nın ne olduğunu bilir misiniz?

İnsanın ayakları altında, insan yürüdükçe kayan bir zemin vardır. Silindirler üzerinde bu zeminin kayma hızı, bu zemin üzerindeki insanın yürümesine veya koşturmasına bağlıdır.

Efor kaybetmek isteyen insanlar, bu “Koşu Bantı” üzerine çıkarak yürümeye veya koşturmaya başlarlar.

Ancak ne kadar yürürlerse yürüsünler, ne kadar koştururlarsa koştursunlar, reel düzlemde mesafe kat etmeleri asla mümkün değildir. Sadece “koşu bantının numaratöründeki” numaralar değişir.

“Koşu Bantı” nın üzerinde koşturmaktan kan ter içinde kalan insan, numaratöre bakarak “Elhamdülillah, Yirmi kilometre koşmuşum.” der.

Hayırlı bir yolda veya hayırlı bir iş için yirmi metre bile kat edemeyen bu insanın içindeki tribünlerden ise şeytanın amigoluğunda bir tezahürat yükselir.

Yirmi kilometre koşturduğuna ve böylesine uzun bir mesafe kat ettiğine göre artık dinlenmeyi, baklava börek yemeyi haketmiştir!

Tabi ki bu anlattıklarım, jimnastik salonlarında veya evlerde spor için bulundurulan “koşu bantları” dır.

Bir de bu “koşu bantları” nın, politik düzlemdeki “Sam amca” modelleri vardır. Yeni Dünya Düzeninin vazgeçilmez unsurları olan bu “koşu bantları”, her renge, her zevke, her ideolojiye uygun olarak imal edilir.

Çalışmak isteyen, yürümek isteyen, koşturmak isteyen bütün dünya insanlarına bu hizmeti götürmek, Sam amcanın insancıl bir görevidir.

Yeni Dünya Düzeni içinde herhangi bir karışıklığa, herhangi bir anarşiye fırsat verilmemesi için, bu insanların yürüyecekleri veya koşturacakları zeminin, Sam amcaya göre legal bir zemin olmasına özellikle özen gösterilir.

Zaten “Sam amca” patentini taşıyan bütün “Koşu Bantlarının zemini”, Sam amcanın çıkarları için dönen silindirler üzerindeki böylesi zeminlerdir.

Ayrıca Sam amca, hiçbir ülkenin iç işlerine karışmaz!.

Kendi patentini taşıyan “Koşu Bantlarının” üzerinde, isteyen yönetici, istediği yöne ve istediği kadar koşturabilir.

Bu bağımsız(!) yöneticiler “Koşu Bantının” yönünü, halkın eğilimlerini dikkate alarak istedikleri yöne, istedikleri istikamete çevirebilirlerdi.

Mesela halkında Müslüman olan ülkelerde, bu “Koşu Bantları” nın Mekke‘ye doğru çevrilmesi, apaçık bir gereklilikti.

Nitekim halkında Müslüman olan ülkelerde Kıbleye çevrili bu “Koşu Bantları”, büyük bir rağbetle karşılanmıştı.

Mekke’ye doğru yürümek, Mekke’ye doğru koşturmak isteyen Müslümanlar, kıbleye yönelik bu “Koşu Bantları” nın tertemiz zeminine üşüşüvermişlerdi işte!.

Aman Ya Rabbi ne rahat bir yoldu bu!.

Hem Mekke’ye doğru ilerliyorlar, hem de sırat-ı mustakimin tabiatında bulunan zorluk ve meşakkatlerle hiç karşılaşmıyorlardı!.

Bu durum, herhalde Allah’ın bir lütfu olmalıydı!. O halde bu lütfun gereği yapılmalı, gece gündüz demeden bu kutsal yolda koşturulmalıydı!.

Ve koşturuyordu bu fedakar insanlar!.

Durmadan, dinlenmeden koşturmaya devam ediyorlardı!. Teknoloji harikası numaratörlere bakılırsa, binlerce kilometre yol alınmıştı.

Gerçi her nedense daha Mekke gözükmemişti, gözükmemişti ama olsundu. Önemli olan Kabe’ye varmak değil, Kabe’ye doğru yürümek, bu kutsal yolda olmak, bu kutsal yolda ölmekti!.

Bütün inananlar bu yolda olmalı, bu yolda ölmeliydi!.

Evet,

Yeni dünya düzeninin iğrenç tezgâhlarına sadece bir değini niteliğinde olan bu anlattıklarımız, umut ederiz ki bazı kardeşlerimizin kendilerine gelmesine vesile olabilir.

Bu anlattıklarımızdan sonra, mevtanın hangi yolda yürüdüğünü, hangi yolda öldüğünü tartışmak isteyenler, bu tartışmayı kendi aralarında yapsınlar.

Bizler, uluslararası sistemin “Koşu Bantı” üzerinde ölen mevtadan ziyade hali hazırda yaşayanlar üzerine tartışmak, yaşayanların hangi yolda oldukları üzerine konuşmak istiyoruz.

Çünkü yaşadığımız dönemde muttaki ve bilinçli olduklarını söylemelerine rağmen, istikameti İslami bir değişime(!) çevrilmiş “koşu bantlarının” üzerine çıkan ve hakikat düzleminde ise maalesef iki fecr arasındaki karanlığın en koyu tonlarına doğru koşturan kardeşlerimiz bulunmaktadır.

İşte bunlar üzerine, henüz yaşayan ve halen fırsatları yitirmemiş olan bu kardeşlerimiz üzerine konuşmak, bu kardeşlerimizi uyarmak istiyoruz…

Yazan Mehmed ALAGAŞ / İki Fecr Arasında


Tags:

 
 
 

Bir cevap yazın