Gazze Katliamı, Yağ gibi Üste Çıkmak ve İsrail’e Yapılan Kıyaklar

Gazze Katliamı, Yağ gibi Üste Çıkmak ve İsrail’e Yapılan Kıyaklar

BİR HABER: İsrail, büyükelçi dâhil olmak üzere tüm diplomatlarını Türkiye’den çekme kararı aldı. Diplomatların iki ülke arasındaki diplomatik kriz nedeniyle değil, güvenlik endişeleri nedeniyle ülkeyi terk edecekleri belirtildi. (AA. 19 Ekim 2023)

İki haftadır uluslararası kuruluşlara “Gelin İsrail saldırganlığına karşı bir şeyler yapalım..” diyen, ama şu ana kadar fiilen hiç bir şey yapmayan 100 yıllık ve 100 milyonluk koca (!) Türkiye‘ ye İsrail, yapacağını yaptı ve dün itibariyle büyükelçi ve tüm diplomatlarını geri çekme kararı aldı.

Bu nedir? Yağ gibi üste çıkmaktır, ben haklıyım sen haksızsın demektir.

Bunu Türkiye yapamaz mıydı? Ey İsrail, büyükelçin başta olmak üzere hepsini birden sınır dışı ediyorum diyemez miydi?

İslam’ın son kalesi olduğunu iddia eden koskoca Türkiye, 10 milyonluk İsrail’e, “bu katliamın devam ettiği müddetçe;

Savaştan kaçan ve Antalya ve İstanbul’a sığınan 100 bine yakın Yahudi’ye HAYIR diyemez miydi?

İsrail’le ticari ilişkileri kesiyor, özel sektörün bile yaptığı Domates, Biber, Patlıcan satışlarını yasaklıyorum diyemez miydi?

Iğdır‘da, Şanlıurfa‘da, Adana’da, Antalya‘da, İstanbul‘da vs de artık İsrail vatandaşlarına tarla ve ev satmıyorum diyemez miydi?

New York’taki TÜRK EVİ’ ne daha 2 ay önce Erdoğan & Netanyahu arasında varılan tüm mutabakatları iptal ediyorum diyemez miydi?

Biliyoruz, ordularını Kore’ye ABD istedi diye gönderdiğin gibi ORDULAR GAZZE’ ye diyenlere kulak verip asker gönderemezsin ama her yıl Konya ovasında yaptığınız Türkiye & İsrail ortak ASKERİ TATBİKATLARI’ nı artık iptal ediyorum diyemez miydin?

Bunlar mangal gibi yüreği olan ADAM GİBİ ADAMLARIN yapacağı işler..

Bak İsrail senin yapmaya korktuğun en basit bir işi bir çırpıda yaptı ve büyükelçisi geri çekti..

Kalkmışsınız iki haftadır HAMAS üzerinden HAMASET siyaseti yapıyorsunuz.

Ve maalesef yalaka medya da sizin bu siyasetinizi halka EN DOĞRU SİYASET (!) diye algı operasyonu çekiyor.

Veyl olsun hepinize.

Allah’ım bunları sana şikâyet ediyorum.

İsrail, Rasulullah (sas)’in dediği gibi bu gün var yarın yok..  Ama bir de ebedi cehennem var ey 600 kişi.. Bunu da mı unuttunuz yoksa? /20 Ekim 2023

– – – – – – – – – – – –

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “İsrail’in Gazze’de işlediği soykırım suçuna destek veren şirketlerin ürünleri Meclis kampüsü ve tesislerindeki lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında artık satılmayacak” dedi. (Kaynak: AA – 07.11.2023)

Numan bey, Bekir abin olarak soruyorum:

TBMM de 2003 yılının Temmuz ayında AK PARTİ’ nin sunduğu kanun teklifi ve AK PARTİ’ li vekillerin oy çokluğu ile oluşturulan, “TÜRKİYE-İSRAİL PARLAMENTOLAR ARASI DOSTLUK GRUBU” nun 14 Mayıs 2023 Seçimleri Sonrasındaki;

  1. AKP’ li yeni Başkanı kimdir?
  • TBMM’ de “en çok üyesi bulunan” bu Dostluk Grubunun hali hazırdaki “AKP’ li, CHP’ li, MHP’ li, Yeşil Sol Partili, İYİ PARTİ’ li, HÜDA PAR’ lı, TİP’ li ve Yeniden Refah Partili” ÜYE MİLLETVEKİLLERİ kimlerdir?
  • “Soykırım suçuna destek veren şirketlerin MALLARI artık TBMM’ de satılmayacak..” dediniz. Bu grubuna üye İSRAİL DOSTU VEKİLLER de artık Meclise alınmayacak mı? En azından, bu gruptan istifa eden bir tane bile VEKİL var mı?

Biliyorum, “Gazze’ de en şiddetli katliamların olduğu” ve “Yerel seçimler atmosferine” girildiği böylesi bir dönemde bunları açıklamak, bu sorulara cevap verebilmek  sizin için çok çok çok büyük bir risk..

Ama ben yine de bir şansımı deneyeyim dedim. / 13 Kasım 2023

– – – – – – – – – – – – –

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı

Fahrettin ALTUN beye Bir Soru:

26 Kasım 2023 gecesi, yani dün gece seyrettiğim CNN Türk TV’ de Canlı yayınlanan, Moderatör bayan Göksu Öngören Özgür’ün yönettiği  “SİYASETTEKİ SICAK GELİŞMELER, NE OLUYOR?” programı konukları şunlardı:

Emekli Hava Pilot Korgeneral Dr. Erdoğan KARAKUŞ, Güvenlik Uzmanı Coşkun BAŞBUĞ, Gazeteciler Gaffar YAKINCA ve İsmet ÖZÇELİK.

Erdoğan KARAKUŞ paşa konuşmasının bir yerinde şu bilgiyi kamuoyu ile paylaştı:

“İsrail Devleti’nin en çok İTHALAT yaptığı 3 ülke sırayla ABD, Çin ve Türkiye’dir. 07 Ekim 2023 de Gazze Katliamları başladığı günden bu güne, yani 50 gün içinde Türkiye’den İsrail’e HERGÜN “7 Gemi” Mal ihraç edilmekte, gönderilmekte yani 50 günde 350 gemi dolusu Mal gönderdik..”

Fahrettin ALTUN Bey

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sık sık söylediği “İsrail bir Terör Devleti’ dir..” söylemine rağmen, Erdoğan KARAKUŞ paşanın dediği;

– Bu bilgi gerçekten doğru mudur?

– Yanlış bilgi ya da yalan haber ise doğrusu nedir?

Şu ana kadar bu konuda, “Dezenformasyonla Mücadele Merkezi” nizden bir açıklama gelmedi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Bey;

“İsrail’in Gazze’de işlediği soykırım suçuna destek veren şirketlerin ürünleri Meclis kampüsü ve tesislerindeki lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında artık satılmayacak” demişti.. (AA – 07.11.2023)

Türkiye halkı da çoluk çocuk dâhil “Soykırım suçuna destek veren tüm şirketlerin” mallarına karşı elinden geldiğince BOYKOT uygularken, bu DEVASA İHRACAAT neyin nesidir?

Gazze’ ye 1 TIR dolusu “İnsani Yardıma” bile izin vermeyen İsrail’e bu güne kadar, 350 Gemi dolusu Mal İHRACAATI neyin nesidir?

Her gemi yaklaşık olarak 100 Konteyner dolusu yük almakta. Her TIR da 1 Konteyner yük taşımakta.

350 Gemi X 100 Konteyner yük = 35.000 TIR dolusu yük demektir.

Fahrettin ALTUN bey, cevabınızı merakla bekliyoruz..

Çünkü içinde yaşamakta olduğumuz halk Devlete; “BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU?” diye sormakta..  / 26 Kasım 2023

BEKİR YETGİNBAL


Tags:

 
 
 

Bir cevap yazın