Cemal Kaşıkçı Olayının Perde Arkası

Cemal Kaşıkçı Olayının Perde Arkası

Çocukluk yıllarımda yani 60’lı yıllarda memlekete gittiğimde adına HAN denilen büyük binalar görür ve merak edip içini gezerdim.

Bu han sahipleri daha ziyade varlıklı ailelerdi. O ailelerin isimleriyle anılırdı. Mesela ÇAVUŞOĞLU HAN gibi..

Daha ziyade 2 yada 3 katlı olan bu yapıların en üst katı onlarca odacıktan oluşur, şehir dışından bir yada iki günlüğüne iş için şehre gelen yolcular Otel misali bu odacıklarda konaklardı.

İkinci kat ise daha ziyade yemek katı, banyolar veya birkaç tane “Hela” için kullanılırdı.

Zemin kat ise hayati bir fonksiyona sahipti. Şöyle ki; Şehir dışından gelen yolcular At, Katır ya da Eşeklerini Han binası alt katında bulunan ve adına AHIR denilen bu mekâna güncel tabirimizle park ederlerdi.

Yaklaşık olarak 50 hayvan alabilen bu yerlere bazen tıkış tıkış 70-80 hayvan doldururlardı.. Yeter ki müşteri kaçmasın.

Buranın bir sorumlusu olur, bu nadide araçların yemi, suyu, alt temizliği ve organizasyonu ile ilgilenirdi.

Kapasite üstü bir doluluk oranına ve 70-80 adede ulaşan hayvanlardan özellikle At ve Katırlar arasında adeta meydan savaşı gibi tepişmeler olur, kim çifteyi yerse acı içinde kıvranarak tırsar ve kenara çekilirdi.

Bu çatışmaların tepişmelerin neden olup bittiğini anlamadan melül melül olayı seyreden karakaçanlar yani uzun kulaklı eşekler de arada bu çiftelerden nasibini alırdı.

Hatta bazen başına aldığı çok sert çifte darbesiyle içlerinde ölenler de olurdu..

İşte adına “DÜNYA HANI” denilen bu geçici konaklama mekânın SUUDİ ARABİSTAN ahırında ABD – İNGİLTERE tepişmesinde maalesef çifteyi yiyen CEMAL KAŞIKÇI oldu.

Demokrasi ve Laiklik hayranı, “Suriye’ye İslam değil Demokrasi hâkim olsun..” diyen KAŞIKÇI adeta “Kim Vurdu” ya gitti.

Onu katleden caniler ister sırılsıklam ABD aşığı Suudlar olsun, ister İNGİLİZ LEJYONERİ Şerif Hüseyin’in torunları olsun ne fark eder?

Yumruk yiyen ama nakavt olmayan SUUDİ AMERİKA ve Pitbul bin Selman şimdilerde ortamı sakinleştirme telaşındalar.

Suud istihbaratını yakında tamamen kendine bağlayacak olan Veliaht Selman sanırım yakında bu işin intikam operasyonlarına başlayacaktır.

Farelerin çokluğu kedileri korkutmaz, oynayabildikleri kadar farelerle oynarlar ve acıkınca da onları yerler değil mi?

Ama Kedigiller familyasının lideri Aslan ortaya çıkınca tüm kediler tırsar, kuyruğunu altına alır ve kaçacak bir delik arar.

Yıl 2018.. Bu günün dünyasında kendisine uyuşturucu iğne vurulmuş Aslan ne zaman ki uyuşturucunu tesirinden kurtulur, kendine gelir ve kükreyerek ayağa kalkarsa aç gözlü kediler kaçacak delik arar.

Ey İslam ümmetinin hayırlı evlatları haydi o heybetli Aslanımızın Panzehiri bizler olalım.

Omuz verelim, emek verelim, mal mülk verelim gerekiyorsa can verelim, sırf Allah rızasını ve ahiretimizi kazanmak için Aslanımızı şu uyuşturucu illetinden kurtaralım.

Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi Aslanın ayağa kalkmasına ön ayak olan Aslancıkların üzerine olsun. Sevgi ve muhabbetlerimle  20.10.2018

BEKİR YETGİNBAL


Tags:

 
 
 

Bir Cevap Yazın